10. Grape gentlemanem?!

23. ledna 2010 v 17:06 | Amanda Jane Fullerton |  We are sisters
We are sisters
10.

"Vidím, že je vše v pořádku".
"Patriku nemusíš tak pospíchat, jinak se vážně někde vysekáme!"
"Co se to s Grapem děje?"
"Amando, víš že je to tu docela romantické"

***


V naprosto neproniknutelné tmě nebylo vidět ani na krok. Zato ale byly slyšet hlasy, hlasy znovu nalezené lásky Shanon a Patrika. Po úrazu, kdy si Shanon vyvrkla kotník jsem ty dva nechala spolu samotné, musejí si toho tolik říci, tolik vysvětlit.

"Amando, víš že je to tu docela romantické. Ty, já, ve tmě, nikdo o nás neví?", zašeptal mi do ucha Edmund, kterému jsem ležela v náručí. Raději jsem už nikam nechodila, před chvíli jsme absolvovali čelní srážku a nejsem si jistá, zda bych další přežila. Místo toho jsem si užívala nepřekonatelnou rozkoš v jeho náručí. Ta jeho vůně mě tolik vábila, že jsem se jí nemohla nabažit. Docela se mi to i líbilo, že tu jsme tak odříznuti. Bylo v tom tolik nepoznaného a fantastického. A jelikož jsem věděla, že Shann je v dobrých rukou, líbilo se mi to dvojnásob. "Víš, že mě se to zamlouvá také?" políbila jsem ho letmo na ústa, tak žádostivá po polibku."docela bych tu byla i trochu déle, jen když by tu bylo kapánek teplo", otřásla jsem se.

Edmund si v tu chvíli sundal mikinu a celou mi ji omotal kolem mého zkřehlého těla. Já se jen vděčně pousmála, ale začala protestovat: "Děkuji lásko, ale tobě bude zima, za chvíli nás snad někdo najde, zbytečně vymrzneš", on se jen nadechl a začal argumentovat tak, že jsem nedokázala odporovat: "Lásko, radši ať vymrznu já než ty", šťouchl mě do nosu. V tu chvíli jsem měla chuť ho popadnout kolem krku, ale ta zima byla čím dál tím aktuálnější, takže jsem se jen více zahrabala do té úžasně vonící mikiny mého báječného kluka.

Musel na nás být pohled! Obě dvě sestry v náručí svých milých drkotaly zubama. Všude jen voda a tma, ale my byly štastné. Naší pohodu nám vyrušilo naléhavé klepání a hlas pruďase Grapa!

"Halo? Kdo je tam? Je tam vůbec někdo? Ozvěte se!" Já jen slyšela, jak se Edmund rychle vymrštil na nohy a hlas Patrika, jak něco šeptá Shanon. Potom se místností rozléhaly rychlé kroky, které mířily ke dveřím. Kluci začali bušit do dveří a vykřikovat: "Haloo? Tady jsme, tady! Prosím, pomozte nám..." Já se pomalu zvedla a mikinu si přitáhla více k tělu. Po slepu jsem hledala Shanon."Shanon? Jsi tu někde?".


"Tady, tady", něčí ruka mě chytila za rameno a táhla dolů. já se k sestře blíže přisunula. Musela jsem se pokrčit. Seděla s tím svým kotníkem na zemi. Pořád byly slyšet hlasy Grapa, Edmunda a Patrika. Pak už jen bylo vidět…světlo! Více jsem zaostřila, abych lépe viděla. Pořád jsem držela Shanon za ruku. Nemůžu tomu uvěřit! Jsme volní! Pomohla jsem Shanon na nohy, ale v tu chvíli přiběhl Patrik a pomalu vyzvedl Shanon do náruče. Za ním po sekundě Edmund, který mě vzal kolem ramen. Zbýval tu už jen Grape. Pochybovačně se na nás podíval, když zadýchán přiběhl a opět šklebil ten svůj ksicht. Chtěla jsem mu na tu jeho zadýchanost taky něco kousavého říct, jako on mě, ale držela jsem. Edmund na mě viděl, jak jsem zbrutálněla a přitáhl si mě víc k sobě. Při pohledu na Grapa, jak tu stál, bych ho nejradši zatloukla do země. Arogantnost mu přímo sršela z očí!

Když se po několika minutách ozvala Shanon s bolestným jekotem, Patrik neváhal a mířil s ní v náručí na ošetřovnu. Grape za ním byl v těsném závěsu a volal za ním: "Nelsone, proboha zastavte se. Forsytová je zraněná, někde spadnete a budete na zdravotce s ní. Stop Nelsone!" S Edmundem jsme si vyměnili významné pohledy. Řekl to tak jemně a procítěně, že jsem se zarazila a byla jak u vytržení. Grape se snažil Patrikovi Shan vzít z náruče, ale Patrik se nedal.

"Co se to s Grapem děje? Na mě je protivnej, jak činže a Shanon by na rukou nosil",otočila jsem se k Edmundovi a nestačila se svému poznání divit. Pak jsem slyšela jen vysoký, naštvaný hlas:
"Pane profesore, prostě ne! Shanon je moje holka a já ji jako její přítel odnesu SÁM"! Než se stačil !náš pruďas vzpamatovat, byl Patrik pryč.

Zbyly jsme tam jen my. Už jsme se také chystali odejít, ale nemohla jsem si nevšimnout jeho opovržlivého pohledu. Je mi jasné, že by s chutí pronesl nějakou jízlivou poznámku, ale byl tam Edmund a ten nemusel ani nic říct, aby Grape pochopil, že jen slovo a bude zle. Ale přece si to neodpustil: "Okamžitě se běžte převléknout Fullertonová, a vy také Townsende. Půjdu říci paní ředitelce, že jste v pořádku", otočil se na podpatku a byl ten tam.

"Patriku, nemusíš tak pospíchat, jinak se vážně někde vysekáme", slyšela jsem, jak Shanon krotila Patricka, když jsme přiběhli k nim. Chtěla jsem vědět, co s ní bude. Já si ještě po cestě ždímala tričko, měla jsem ho trochu mokré. Ale Edmundova mikina hřála příjemným teplem, takže to tak hrozné nebylo. ´Jakýpak převlíkání, pche! Navíc mi to nařídil Grape, toho tak budu poslouchat´, pomyslela jsem si .

Patrik byl tak horlivý a snažil se, co nejdříve dostat na ošetřovnu. Chápala jsem ho. Zastavili se na okamžik a on se ji podíval hluboko do očí: "Lásko, neboj, budu opatrný. Dostaneme se tam včas a bez jiných úrazů, než tu teď máme", zasmál se a políbil ji. Čekala jsem, jak Shanon zareáguje. Ta s chutí polibek opětovala. Já se s Edmundem jen usmála, ale v tu chvíli jsem cítila něco divného, divný pocit. Jako když by za mnou někdo byl! Co to bylo za podivný pocit? Otočila se a uviděla ho! Z druhého koutu se na mou sestřičku díval Edward Masson!

Shanon si všimla mého pohledu a uviděla ho taktéž, v tu chvíli zbledla. V jejích očích se značila čirá panika jako když by říkala: "Viděl mě?!..určitě mě viděl, jak se líbám s Pattem?...určitě to viděl, není přece slepý…. Ach bože!" Tolik bolesti, co v jsem v jeho očích viděla, tolik žárlivosti... Jen tak tak se držel sloupu, aby nevypěnil. Všimla jsem si prosebného pohledu, který k němu Shan vyslala, jako by chtěla vyjádřit lítost. Viděla jsem to na ní. Patrik si toho nevšiml, ale Edmund ano. Očima mi naznačil otázku jakoby se ptal co se děje. Posunkem jsem mu naznačila, aby byl zticha.

Po několika minutách toho nesnášenlivého, ale zároveň zklamaného pohledu, jen svěsil hlavu, jak zpráskaný pes a pomalu si to mířil pryč od těch muk, jenž ho v několika málo sekundách potkala. Vymanila jsem se z Edmundovy náruče a šla jsem k němu. Shanon jen vykulila oči kam to jdu a horlivě naznačovala, abych šla zpátky.

Odbila jsem jí ledabylým mávnutím, aby si Patrik ničeho nevšiml. Ten pak začal pomalu odcházet a s ním i Shanon. Byla jsem od Edmunda pár cm a podívala jsem se přímo do jeho očí. "Edwarde, bude to tak lepší..." a odešla jsem. S velkým sebezapřením se jen otočil na podpatku a odkráčel pryč. Poté se ještě ohlédl a viděl, jak se Shanon s Pattem vzdalovali...Shanon se mu vzdalovala.

"Slečno Forsytová, budete v pořádku. Noze nic není, jen je mírně vyvrknutá. Budete si na sebe muset dát v dalších 14ti dnech pořádný pozor, jinak se Vám to celé hne a budete pěkně v posteli", Shanon jen poslušně všechno odsouhlasila a Patrik se usmál: "Děkuji Vám mnohokrát paní Poppinsová!" a hodil jeden ze svých neodolatelných úsměvů. Gemma Poppinsová se jen zarděla a mávla rukou: "Ale jdi Nelsone, takovou starou osobu jako , nemusíš zahrnovat komplimenty", se smíchem ale vděčným výrazem odešla.

"No, že se nestydíš, takhle tady svádět jiné ženy před svoji přítelkyní", hubovala Shanon, ale zároveň se zasmála. Patrik se k ní sklonil. "Jestli chceš lásko, tak teď budu svádět tebe", usmál se šibalsky, a pak ji jemně políbil. "Vidím, že je vše v pořádku", řekla jsem nadšeně. Oba se otočili a viděli nás ruku v ruce jak se usmíváme. "V nejlepším sestři", Shan odpověděla a stiskla ruku Patrikovi, on se jen vděčně usmál Takovým tím úsměvem plné nehynoucí lásky. Opět jsme byly všichni štastní a tak to má být! Ovšem, co to s Grapem bylo? Musím na to přijít!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Filomena Filomena | Web | 23. ledna 2010 v 23:22 | Reagovat

Tak správně, copak je s Grapem? Taky chci na to přijít! :D Ale jinak, zase se budu opakovat, ale máte to skvělý :) Povedlo se.

2 snapeova snapeova | Web | 24. ledna 2010 v 23:05 | Reagovat

Ty kapitolky jsou čím dál tím lepší ;-) Jnak ten Grape by mě taky zajímal :) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama