6. Hádka

9. ledna 2010 v 16:35 | Amanda Jane Fullerton |  We are sisters
We are sisters
6.

"Amando, budeš se mnou chodit?".
"Šetři dechem sestřičko, budeš ho potřebovat na něco jinýho"
"Promiň Amando, neměl jsem na tebe tak vyjet"

***"No jo a zase se nic nedovím!....to zase dopadne jak minule a pohádáme se!, beztak tom má prsty opět Masson, jako vždycky", povzdechnu si a pomalu se šourám směr jídelna. Cestou se zamýšlím nad mnoha věcmi.

Od té doby co Shan s ním byla o samotě, tak je jak vyměněná a ji vůbec nepoznávám. Nepoznávám to jak se chová, jak se tváří, vůbec nic! A má v tom prsty on! Hodně si holčička zahrává, a Patrik není hloupý aby si toho nevšiml.
Kéž by mi tak pověděla vše, co se stalo, než jsem přišla s Edmundem z našeho….rande? Je to vůbec možné?... Já a Edmund jsme měli rande a to s velkým R. Bylo tak krásné, romantické ,ale přitom obyčejné. Při vzpomínce na krásné polibky, kterými mě zasypával do vlasů, se mi vehnala červeň do tváří a celým tělem mi projelo takové vzrušení, že jsem zapomněla na okolní svět. Ach! Jak ráda bych ty chvíle vrátila! Ze snění mě ale vyrušilo zvolání mého jména.

"Amando?", zvolá za mnou někdo a já se otočím. Patrik!."Jéé Patriku, copak, že ještě nejseš na večeři?.. Shanon tě už určitě čeká". "Pche ta tak!", pronesl s viditelnou jízlivostí v hlase a otočí jakoby hledal někoho kdo by nás mohl poslouchat, vzal mě za rameno a vedl mě dál od fronty do temné uličky. Já byla totálně na větvi."Patriku co to….pusť mě!, kam to jdeme?", ptala jsem se mírně vyděšeným výrazem ve tváří. On se ke mně jen otočil a pečlivě vyslovil několik slov, které mi ale dokonale vzali vítr z plachet: "Amando Fullertonová, řekni mi okamžitě co se děje s tvoji sestrou a moji holkou!" Pronesl tak mrazivým hlasem, že jsem myslela, že mě odvezou. Díval se na mě tak upřeně, až mě začali pálit oči a podlamovat se kolena. Vzpřímeně jsem se postavila abych nabrala dech a rovnováhu, kterou jsem v této chvíli značně postrádala.

"Patriku, já nevím, co ti mám říct, neshledala jsem nic, co by se ji mělo dít…Jen asi to, že tvoje holka a moje sestra v jednom, je velice pohledná, takže bych si ji, být tebou, začala hlídat.",začala jsem mluvit a hodila do toho trochu úsměvu, ale nenechal mě domluvit a začal na mě křičet"Kdo?! Kdo to je?! S kým se Shanon tahá? Okamžitě začni mluvit Amando!" Zaskočená jeho reakcí jsem trochu poodstoupila. "Ale Patricku, já o nikom nevím, jen říkám, že Shan je hezká holka, kluci se kolem ní točí jak vosy okolo medu. Má ráda jen tebe", začala jsem konejšivým hlasem. "Vážně? A proč když jsem ji chtěl políbit, tak začala brečet, pak mi utekla. Já ji dohonil, musel jsem ji vzít do náručí a odnést na pokoj, aby se trochu uklidnila. Potom mi tak krásně usnula na v náručí. Pak jsi přišla ty s Edmundem a já se to už nic nedověděl. Znám Shanon! nikdy taková nebyla, a když mě viděla, hrozně se lekla a tvářila se jako bych já byl právě ten poslední člověk, koho chce dneska vidět a…. a…."

Sesunul se na zem. Zabořil obličej do dlaní a začal tichounce brečet. Mně by se v tu chvíli krve nedořezal!. Tohle Shanon přehnala!. Vidět takhle Patrika mi rve srdce, je to můj nejlepší kámoš a hlavně kluk Shanon! A ta by si to měla uvědomit a ne trajdat za nějakým Massonem! To mu prostě dělat nebude! Tohle si Patrik nezaslouží!

Patrik se z ničeho nic zvedl, podíval se na mě ubrečeným výrazem a řekl: "Promiň Amando, neměl jsem na tebe tak vyjet... Když by jsi něco věděla, že…že…mi dáš vědět viď?", poprosil tak, že jsem mu nedokázala říct ne. "Ano Patriku, řeknu", rezignovala jsem a on mě jen políbil letmo na čelo a objal mě. Nedokázala jsem říct ani slovo. Potom se odsunul a zmizel v temnotě chodby.

Já pomalu šla na večeři a bylo mi v tuto chvíli docela jedno, jestli na mě už nezbyde, i když mám hlad jak vlk, teď na jídlo nemám zrovna chuť. Tohle mě dokonale vykolejilo a uzemnilo. Zamyšlená jsem si nevšimla, že za mnou někdo je, a že….mě políbil na krk. Otočila jsem se a tam další kluk v mém životě….Edmund! Na nic nečekajíc jsem se mu vrhla kolem krku a on viditelně potěšen moji reakcí mě začal tak vášnivě líbat, až se mi podlamovaly kolena, když by mě nedržel, tutově bych spadla. Tohle jsem potřebovala! Edmunda, mého úžasného Edmunda, aby mě vzal do náručí a líbal tak vášnivě, abych na vše zapomněla, abych mohla myslet jen na něj a ne na všechny ty starosti. Jeho nádherné polibky mě neustále utvrzovali v tom, že on je prostě můj vyvolený.

Proplétali jsme své jazyky v tak divokém rytmu, že jsem sotva popadala dech. On se mi prsty zabořil do mých dlouhých vlasů a já se více vzepjala, abych ho mohla vzít za zátylek a ještě více si ho k sobě přisunout. On jen přidal na intenzitě a já se propadala čím dál tím hlouběji do jeho kouzla. Líbali jsme se tam tak pět minut, pět krásných minut, na které určitě tak rychle nezapomenu. Jen na několik milimetrů se ode mě odtáhl a pronesl tak nepopsatelným hlasem:"Amando, budeš se mnou chodit?" Já na nic nečekala a řekla "Ano!Ano! Ano!"

Samou radostí jsem se mu vrhla kolem krku. Pomalu se ke mně přiblížil a tak jemně políbil, že jsem myslela, že se slastí rozplynu. Tohle je můj kluk! Edmund Townsend je celý můj!

V tom jsem slyšela odkašlání, oba jsem od sebe odskočili. Uviděla jsem tak dalšího kluka a to pro změnu mého bratra Seana, jak se s viditelným potěšením culí a vedle něj Marry, která jen trochu uhybala pohledem. "Ehm, mládeži omlouváme se za malé vyrušení ve vaší soukromé minutce, ale potřeboval jsem s tebou mluvit Am", řekl a pobaveně se na mě podíval. Nemohla jsem nevšimnout jeho zkoumavého pohledu na Edmunda, proto jsem radši rychle přešla na představování: "Seane, Marry, tohle je můj kluk Edmund Townsend. Edmunde, tohle je můj starší bratr Sean a jeho přítelkyně Marry", ukázala jsem rukou a všichni si podali ruce. "Moc mě těší Edmunde a varuji tě, buď na Amandu hodný, jinak si mě nepřej", výhružně se zasmál a já se jen začala nadechovat, abych pronesla něco jízlivého ."Šetři dechem sestřičko, budeš ho potřebovat na něco jinýho" mrknul a rozesmál se spolu s Edmundem.

Já tam stála jak trubka a pak se do hry zapojila i Marry. Přišla těsně k Seanovi
a rejpavým tónem řekla: "Že to říkáš zrovna ty, lásko. Když se líbáme, jseš to ty, komu ten dech zrovna schází", rozesmála se a on viditelně pokořen se zachmuřil a plácnul Marry po zadku na důkaz toho, že se mstí. Mezitím mě Edmund vzal majetnicky kolem pasu a opět nádherně, romanticky políbil. Další zakašlání a povzdechnutí. "No děti, vidím, že to budu muset vzít hopem, jinak tu budu dělat docela nezvaného křena". V tom přišla i Shanon, a kdyŽ nás viděla takhle spárované, začala se smát.

"Tak už je mi jasné, proč ani jeden z Vás nebyl na večeři". Všichni se rozesmáli a poté se opět ozval Sean už s trochu naléhavým hlasem: "No vidím to tak, že to co jsem chtěl, jsme vlastně už udělali. Chtěl jsem ti, Vám tedy, Shanon i tobě představit tady Marry", políbil blondýnku, kterou držel za pas." A vidím, že už se beztak všichni znáte, vlastně oficiálně... Shannon, tohle je moje přítelkyně Marry", Shanon si podala s Marry ruku a veškeré představování bylo u konce.

Při odchodu Sean ještě zvolal: "Holky, někdy dáme řeč ju?, zatím se mějte", zamával a zmizel ruku v ruce s krásnou blondýnkou. Zbyly jsme tam jen já, Shanon a Edmund. Shannon se na mě a Edmunda podívala a jen pouze konstatovala: " Gratuluji, moc Vám to přeji, bude z Vás nádherný páreček", objala mě a Edmunda. Já se jen pousmála a Edmund mě opět políbil! Bože, jak já ho miluju a zvlášt ty jeho polibky!

O několik hodin později jsem já a Shanon leželi v postelích a obě jsme měli o čem přemýšlet. Slyšela jsem jen jak se Shanon pořád vrtěla, proto jsem vstala a sedla si na okraj postele."Shanon, mluvila jsem s Patrikem, už vím vše, vše co se stalo na chodbě a i to proč byl u tebe v posteli." Shanon jen smutně vzhlédla a dodala: "Amando, jsem v koncích, už dál nemůžu. Mám ráda Patrika, ale Edward se mi tak líbí! Tak strašně líbí, až to bolí. Tolik mě přitahuje, jak jde, jak voní, jak mluví, co dělá, jak se tváří, absolutně vše! Patrika mám ráda a nechci mu ublížit a je mi blbý, že se k němu tak chovám, ale nemůžu si pomoct. Víš já….už jsem se s ním několikrát setkala a to i za zády Patrika a hlavně tebe", vychrlila a mě se opět v tu chvíli krve nedořezal. "Shanon děláš si srandu, viď? Řekni mi, že to co jsi mi teď řekla, je jen haluz ,a že to není pravda!. Jak jsi mohla?! Jak si vůbec mohla?....vždyť ty všechno ale absolutně všechno zkazíš! Jen proto, že se ti líbí nějakej playboy, tak zničíš tolik let budovaný vztah. Uvědomuješ si, že tímhle pokazíš úplně vše?! A co Patrik?Proboha vzpamatuj se! Tobě snad úplně přeskočilo!"

"Amando dost! Tohle jsem nepotřebovala! Vážně ne! Budu si dělat, co chci. Tobě je do mě a do Patrika úplný houby! Nestarej se o nás, já to vyřeším, a i když se ti to nelíbí, budu se scházet s Edwardem Massonem! Starej se o svého Edmunda a do nás se nepleť, nikdo se tě o to neprosil a neprosí", rozkřičela se a já jen ještě víc zbrutálněla.

"Víš co sestřičko, polib si! A dej mi pokoj! Tohle si přehnala, piš si, že já to tak nenechám! A věř si tomu nebo ne! I kdybych tě měla pronásledovat, tak se s ním sházet nebudeš! Nebo opusť Patrika a pak si s Massonem choď kam chceš, ale Patrikovi ubližovat nebudeš! A jestli budeš tak si mě nepřej, ať jsi moje sestra či ne!" zařvala jsem, vzala si svetr na spaní, zatáhla za sebou závěsy nad postelí a šla spát. "Beztak si jen povídáme, ani pusa neproběla, tak z toho nemusíš dělat takovou estrádu", pronesla do ticha a já se jen držela, abych ji nešla chytnout pod krkem. Ze samého snažení usnout, jsem nakonec usnula a zdálo se mi, jak jinak než o Edmundovi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 snapeova snapeova | Web | 10. ledna 2010 v 16:32 | Reagovat

je to teď dost napínavé :) pěkná kapitola ;-)

2 Shanon Allison Forsyte Shanon Allison Forsyte | Web | 10. ledna 2010 v 16:48 | Reagovat

děkujeme a omlouváme se za chybky, už jsou opravené  :-)

3 Filomena Filomena | Web | 12. ledna 2010 v 19:37 | Reagovat

takže jsem zaspala trochu y kapitoly mezi, ale už jsem to napravila ... nádhera, napínavé, ale chce to už jen jedno .... pokráčko :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama