8. Pláč, Grape a Patrik

16. ledna 2010 v 16:25 | Amanda Jane Fullerton |  We are sisters
We are sisters
8.

"DDí..ky Amando, to ..to bodne",
"Amando!...to nestihnem, do háje se na to můžu vykašlat!"
."Lásko, už je ti lépe?.."


***


"Do prkený podlahy kam jsem dala tu tašku! Člověk v tomhle bordelu nic nenajde. Jsem si ji zase určitě dala k posteli, jako vždy". Rozhlížím se po pokoji a tu proklatou věc hledám, za chvíli začne hodina já opět nemám nic hotového! Najednou přiběhne Shanon tak zběsile, až se ji leknu a zakopne o mou hledanou tašku. Za ní v těsném závěsu Patrik! Já jen vyvalím oči a okamžitě k ní přiběhnu. Jen se tázavě podívám na Patrika, který mezitím doběhl k Shanon a vzal ji do náručí. Ukáže gesto ,abych prozatím byla tiše, protože Shanon v tom neskutečně srdcervoucím pláči se snaží něco říci.Já se k ní přiblížím na vzdálenost několika cm, vezmu ji z Patrikovy náruče a odhrnu vlasy. Bože já nemůžu snést ten pohled! Shanon mi tu pláče v náručí a já se k ní chovala jako podrazačka. Ale nemůžu vidět ,jak trápí Patrika, copak to nechápe?..tak ráda bych ji objala, tak silně aby věděla jak ji mám ráda , a že ji nechci trápit ale jde proti všemu a všem…!.

Podívám se na ni očima plné něhy."Shanon, sestři moje?....pročpak pláčeš?....kdo ti co udělal?" zeptala jsem se ač jsem věděla oč tu kráčí,zase Masson. Snažím se ji trochu podepřít ,aby se dokázala posadit a podám ji kapesník. Patrik tu pořád ještě sedí neschopný slova. Nasměruju Shanon aby se opřela o kraj postele a pomalu k němu přistoupím a dám mu ruku na rameno. "Patriku, asi by jsi měl jít. Víš tohle bude záležitost holek, určitě si pak promluvíte. Shanon ti to pak vysvětlí. Já se ted pokusím ji trochu uklidnit". Patrik se za ní nejistě podíval a nevypadal, že by chtěl jít."Patte, slibuju,že si s tebou promluví.", zvýšila jsem hlas aby mě slyšel, on jen sebou cukl a smutný ale zadumaný odešel z pokoje.Já ho popoháněla blíže ke dveřím aby už konečně šel. "Hroznej kluk musí u všeho bejt",zasměju se pro sebe, zavřu dveře a otočím se na Shanon, která se už jakž takž uklidnila.

Sednu si přímo naproti ní a postavím před ní krabici kapesníčků.
"DDí..ky Amando, to ..to bodne", poděkuje škytavě a vysmrká se .Já se k ní blíže přisunu a obejmu ji."Shanon?...povídej, co se stalo?..zase Masson viď?...".Sestřička se zhluboka nadechne a začala žmoulat kapesník. "Amando on mě pozval na čaj, do krásné místnosti, krásná postel..ehm totiž nemysli, že něco bylo"..trochu se zarděla. "to ne.Byl to jen čaj. Povídali jsme si o tobě, o nás, jak teď jsme rozhádané. Pak mě vzal za ruce a tak nádherně se vyslovil, okouzlila jsem ho! Málem jsme se políbili, ale já nemohla. Jak se říká ,probudila jsem se do reality, a ani nevím proč ,ale..utekla jsem!....nemohla jsem vidět, jak tam klečí a šeptá mi jak mě miluje!",rozplakala se a já ji obejmula silněji aby věděla, že tu jsem."Amando, propána co se to děje?..."pojď sem sestřičko moje, pojď ke mně.Mám tě tolik ráda a nemůžu vidět jak pláčeš….",podívala jsem se na ni a oči mě neposlouchali. Rozplakala jsem se také. Tohle bylo na mě moc!....tolik ji mám ráda, ale nemůžu vidět jak se trápí, jak trápí Patrika.

Tolik ji chci pomoct!...ale zamilovala se, má kluka ale i přes to se zamilovala! A do jiného.Ach bože jak tohle dopadne. Patrika nemůžu vodit za nos. On to pozná! Nemůžu mu pořád lhát, že se nic neděje. Opět jsme se rozplakali zase díky Massonovi!
Hladila jsem ji po vlasech a rovnala jí je, měla ji díky breku celé rozcuchané. Byly bychom tam ještě hodně dlouho, ale uvědomila jsem si, že nám za chvíli začíná hodina. Musíme se dát do kupy.Takhle do třídy nesmíme přijít!. Zvedla jsem se a zvedla i Shanon. Už se konečně trochu uklidnila. Začala si upravovat sukni a bílou košili , kterou měla od pláče celou promočenou.Já jen zhodnotila její zevnějšek a musela jsem se pousmát, a ona také..chce to trochu rekonstrukci.Jen prohodila hlavou na znamení, že se nedá nic dělat. "Shann, musíme pádit, za chvíli začínají lektvary, víš jakej je Grape pruďas".Shanon se rozesmála a já po ní hodila svetr, bude ve sklepení docela zima. Chytla ho a poděkovala. Vzali jsme si saky paky a uháněly na dvouhodinovku lektvarů s profesorem, pardon pruďasem, Grapem.

"Amando!...to nestihnem, do háje se na to můžu vykašlat. Víš jak je to ještě daleko?....to nemůžem ani za boha dát. To si zase něco vyslechnem", zkuhrala Shannon a čím dál tím více přidávala na tempu. Já jen s vyplazeným jazykem se za ní hnala.Tohle není pro mě."Zatraceně Shanon zpomal, já už nemůžu, dyť víš jak běhání nesnáším. Maximálně tak za nějakým pěkným hochem, ale za Grapem, pche to bych si dala!",ušklíbla jsem se a narovnala košili, páč mi začínala vylejzat z pod sukně." to se na ten oběd budu sakramencky těšit, mi vyhládne, po tomhle maratonu", zaprskala jsem a dál uháněla.

Když jsme konečně byly u dveří ke sklepení, jen slyšíme:
" Kde je Fullertonová a Forsytová".Poplašeně jsme se na sebe podívali a už vtrhli do třídy a první co viděli je opět povýšenou figuru a hlavu pana pruďase Grapa. Rychle jsme ze sebe vychrlily slova omluvy a už si to štrádovali ke svým lavicím a vyndali na stůl učebnice.Jelikož jsme byly kapánek udýchané, Grape si toho všiml."Vidím dámy, že zdejší chodby jsou velice dlouhé že?...funíte jak dva býci, trochu se ovládejte a příště si to vypočítejte tak, abyste byly na mé hodině včas. Tohle nebudu trpět. Je mi jasné Fullertonová, že když jste vynikající na lektvary, že hodiny zde se mnou jsou pro Vás zbytečné marnění času, ale přihlásila jste se do této školy, tak to holt musíte přetrpět.", pronesl jízlivě. Obě jsme se zarděli jak pivoňky a já začala pěnit. Shanon mi stiskla ruku abych se uklidnila. On se pak otočil zády a stoupl si za stůl.

"Takže otevřete si učebnice na straně 362 a podívejte se na návod k použití lektvaru hadimrška. Na přípravu máte celé dvě hodiny. Deset minut před koncem to od všech vyberu a zkontroluji. Nechci Vás ochudit o oběd, mnozí z Vás budou potřebovat novou energii", zasyčel a koukl se na nás. Já se jen tak tak držela ,abych ho nešla chytnout pod krkem, parchanta jednoho mastnýho!
"Shanon podala by jsi mi ten nožík prosímtě?".
"Jasan Amy, tady ho máš", podá mi ho a nasadí tak milý úsměv. Jak jsem ráda, že se zase nehádáme. Jen když si vzpomenu, že o několik lavic dozadu je Masson, zvedá se mi žaludek!. Určitě na něj Shanon zase kouká a já zase vidím jak na čumí Grape!. Zatraceně jde ke mně. Klid!
"Copak Fullertonová,problémy?"."Ne, pane profesore, vůbec žádné. Už jen několik minut a jsem zcela s hadimrškou hotova.",pronesu s takovou škrobeností v hlase, že se mi chce smát. S rovně vztyčenou hlavou mu sahám až pod krk."Nejseš tak velkej jak se děláš,skrčku",pomyslím si. On se jen ušklíbne a odejde. "Jen mazej ty slizáku hnusnej!",zasyčím.

Po několika minutách jsem byla hotova. Vše jsem si uklidila, sedla si na židli a přihlásila se.Grape se otočil a s viditelným překvapením v očích ke mně přišel, odzkoušel lektvar, přičichl k němu a pak se na mě otočil s nuceným výrazem musel uznat ,že jsem opět byla vynikající."Slečno Fullertonová,vše v pořádku. Za jedna",a odešel.Shanon zvedla palec nahoru a po chvíli se přihlásila také. I ona měla vše v pořádku. Jo holt my se nezapřeme!
Dvouhodinovka lektvarů je docela záhul a to zvlášt s Grapem. My to zvládli a teď už se jen poženem za vidinou výborného oběda. Jak já se na něj těším, tentokrát měl vyjímečně Grape pravdu, tu energii budu potřebovat. Co kdo ví co ho kde potká či čeká.

Když jsme šli pomalu přeplněnými chodbami na náš vytoužený oběd, já jen přemýšlela o Grapeovi."Že je ten Grape ale hnusnej buzerant co?, Shanon se rozesmála ."Jak já ho nesnáším"!,rozmáchnu naštvaně rukama .
A co mě?...mě nesnášíš nebo miluješ?", ozvalo se za mnou."Edmunde, tebe samožejmě miluju"!, radostně se mu vrhnu kolem krku a vášnivě ho políbím. V proudu té nezdolné vášně, která sílila každým dnem a okamžikem co jsem s ním byla,jsem si nevšimla, že za náma někdo je. Zakašlal a já hned poznala kdo to je, Sean.
"A zase se cumlají, děti děti vy se nikdy nenabažít?", rozřehtal se a políbil svoji společnici po levém boku.Shanon se jen uculovala a pozdravila Marry. Já se opět zmohla jen na ušklíbnutí, při kterém můj drahý bratříček opět ukázala své schopnosti rozřehtat se na celé kolo.Nakonec jsme se nějak spárovali a odešli do jídelny konečně na ten oběd. Než jsme si sedli, už jsem viděla Patrika jak si to k nám štráduje.Natočím se k Shanon a pošeptám ji : "Jéjda Patrik, ten určitě bude chtít slyšet vysvětlení Shanon,…...Shanon kam to zase koukáš?!", rozzlobeně se na ni podívám.Zase zírá na Massona! Ona se jen oklepe. "Co co…jsi říkala Amy?"."Nic!,jen že ti jde Patrik ,vymysli si zatraceně dobrou výmluvu na ten tvůj brek dneska před lektvary.", odseknu a sednu si ke stolu, kde se chutí pustím do jídla.Z dálky jen slyším tlumené, ztišené hlasy Patrika a Shanon. Ohlédla jsem se.

Vidím jak ji Patrik vzal kolem ramen."Lásko, už je ti lépe?..pověz pročpak jsi plakala?",a dal ji pusu.Shanon se neodtáhla a jen pronesla:"Víš Patriku, byla jsem na dívčích záchodech přemýšlela o všem.Je mi hrozně líto jak jsem se s Amy pohádala, prostě toho bylo na mě moc. Utíkala jsem se ji omluvit a pak jsi mě viděl. Já pak zakopla a pak už to víš. Nic jiného to není", usmála se s trochu rozpačitým úsměvem.Vzala si příbor a začala jíst. Patrik očividně potěšen její odpovědí, ji vzal za ruku a políbil."To jsem rád lásko, že to není nic vážného".
"Tohle dopadne blbě, tohle dopadne zatraceně blbě", mumlala jsem si pro sebe, když jsem to viděla. Ze zvědavosti jsem se podívala - směr Edmund Masson. Bublal závistí a byl smutný. Nevím proč ale bylo mi ho v tu chvíli líto…….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 snapeova snapeova | Web | 16. ledna 2010 v 19:42 | Reagovat

je to opravdu čím dál tím zajímavější,ale já už se nemůžu dočkat až dojde k nějakému rozuzlení mezi Patrikem a Shan.
Jsem fakt hodně napjatá :) Koukám ,že jste si Snapea Přejmenovaly na Grapea :D moc dobrý ;-)

2 Amanda Jane Fullerton Amanda Jane Fullerton | 17. ledna 2010 v 12:38 | Reagovat

No já to někde slyšela, tak jsem si řekl,že se to hodí :D

3 Hope Hope | Web | 18. ledna 2010 v 23:31 | Reagovat

jejda, to bylo krásné =o) jak Amandě bylo líto Shanon a prostě všechno =o) těším se na další =o)

4 Filomena Filomena | Web | 19. ledna 2010 v 20:17 | Reagovat

tééda ... je to čím dál lěpší :) jen tak dál holky :) ;) tenhle díl se vám fakt povedl

5 Amanda Jane Fullerton Amanda Jane Fullerton | 20. ledna 2010 v 12:02 | Reagovat

Moc děkujuuu :-)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama